2013. február 28., csütörtök

Hónap zárás


Azért, mert olyan régen volt ilyen bejegyzés, na meg azért is mert végre van mit mutogatnom nektek. Az elmúlt hónapokban a pénztárcám nem sikongott hangosan, amikor egy-egy könyvesbolt mellett mentünk el, mert nem vettem egy darab könyvet sem. Ám ebben a hónapban igencsak adtam az érzésnek, főleg azért mert mindenhol az AKCIÓ feliratú táblába botlottam, melynek eredménye hogy most négy új könyv boldogítja az én saját használatú könyvespolcomat.

Elsőként szeretném nektek bemutatni Erin Morgenstern: Éjszakai cirkusz című regényét, melyet 50%-kal olcsóbban tudtam megvenni a bookline oldalán. Másodikként lépjen elő Gaura Ágnes: Átkozott balszerencse című könyve, amit a Delta Vision oldalán vásároltam szintén 50%-kal olcsóbban. Ha már lúd, akkor legyen kövér, így jött velem Celeste Bradley regénye Az álruhás, amit potom ezer forintért sikerült megvennem a vaterán. És végül utolsóként álljon itt Maggie O' Farrel könyve A szeretőm szerelme, ami 500 forintért található az Auchanban. Mondjátok, hogy nem volt jó vétel?! :D







 

2013. február 27., szerda

Könyvek és épületek

 
Internetes barangolásom során bukkantam rá egy bejegyzésre, ahol bemutatják a világ számos pontján lévő falfestményeket ("street art") és most ezek közül hoztam el nektek néhányat.

Nézegessétek! Szerintem fantasztikusak! :)


Parkolóház Portland, Oregon

 Faifax, California

Lepusztult épületből készítették, Oroszország

Mauro Angiargiu Lanusei, Szardínia

Párizs, Franciaország

Amszterdam

Duluth, Minnesota ( a könyvtár bejáratának közelében)

Pilsen ,Chicago

San Francisco-ban található ez a színes falfestmény

La Bibliotèque De La Cité Lyon, Franciaország

Forrás: Flavorwire.com

2013. február 24., vasárnap

Julia Quinn: Bridgerton sorozat 1.-3.

Nagy rajongója lettem Julia Quinnek mióta elolvastam a sorozat első részét és azóta szépen lassan, de meg lesz az összes könyve az írónőnek. Ha esetleg valaki még nem olvasta viszont szereti a szórakoztató, humoros romantikus regényeket, akkor mindenképpen érdemes egy próbát tennie ezzel, mert kiváló a maga nemében. 

"Létezik-e nagyobb kihívás a londoni előkelő társaság ambiciózus anyái számára, mint egy nőtlen herceg, akihez lányukat örömest feleségül adnák?
LADY WHISTLEDOWN TÁRSASÁGI LAPJA,
1813. ÁPRILIS
Minden jel arra mutat, hogy Simon Basset meg fogja kérni legjobb barátja húga, a bájos és okos Daphne Bridgerton kezét. Ami csak kettejük titka: házasságról szó sincs, csak így kívánják Simontól távol tartani a lányaikat férjhez adni kívánó, igen aktív társasági hölgyeket. Daphne pedig, mivel hercegi udvarló találta kívánatosnak, később alkalmas kérőket kaphat.
Ám miközben Daphne sorra keringőzi Simonnal a bálokat, igen nehéz arra gondolnia, hogy az egész csak színlelés. A férfi ravaszkás mosolya talán, de tekintete felragyogása bizonyosan azt a hatást éri el, hogy Daphne beleszeret a szép hercegbe. Ez már egyáltalán nem színlelés. A lány a lehetetlennel próbálkozik: megpróbálja meggyőzni a gyönyörű szoknyavadászt, hogy okos kis tervüket némiképp módosítaniuk kell, és semmi nem olyan jó, mint szerelmesnek lenni."

"1814 is eseménydús szezonnak ígérkezik, de e sorok írójának véleménye szerint ez nem igaz Anthony Bridgertonra, London legkívántabb agglegényére, aki ez idáig semmi jelét nem mutatta házasulási szándékának. És az igazat megvallva, miért is mutatná? Nála jobban senki nem játssza a tökéletes élvhajhászt.
Lady Whistledown társasági lapja, 1814. április

De a pletykalap szerzője ezúttal téved. Anthony Bridgerton nemcsak hogy elszánta magát a nősülésre, de már ki is választotta magának a feleségjelöltet. Az egyetlen akadály a hölgy nővére, Kate Sheffield, a legalkalmatlankodóbb nőszemély, aki valaha londoni bálterembe tette a lábát. A tüzes intrikus megőrjíti Anthonyt elszántságával, hogy megakadályozza a házasságot. De amikor Anthony Bridgerton éjszakánként lehunyja a szemét, Kate igen erotikus álmokban jelenik meg nekiÉ A közvélekedéssel ellentétben Kate biztosra veszi, hogy nem a megjavult szoknyavadászokból lesz a legjobb férj; Anthony Bridgerton pedig a legnagyobb élvhajhász. Kate elszántan védelmezi a férfitól húgát, de fél, hogy éppen az ő szíve sebezhető. Amikor Anthony ajka az ajkához ér, hirtelen attól tart, ő maga sem képes ellenállni ennek a megvetendő élvhajhásznak."

"Vajon a hölgy elfogadja, mielőtt éjfélt üt az óra? Sophie Beckett nem is álmodta volna, hogy bejuthat Lady Bridgerton álarcosbáljára, és ott a mesebeli herceg várja! Bár gróf leánya, Sophie-t gonosz nevelőanyja szolgálósorba kényszerítette. De ezen a bálon a fess és elképesztően szép Benedict Bridgerton ölelésében keringőzve hercegnőnek érzi magát. Sajnos azonban a varázslatnak éjfélkor véget kell érnie.
Ki ez a páratlan hölgy? A varázslatos báli éjszaka óta Benedict Bridgerton másra sem tud gondolni, mint a ragyogó jelenségre, aki ezüstszín ruhában jelent meg a bálon, és aki miatt vakká vált más nők szépsége iránt… talán csak egy szép, és furcsán ismerős szobalány iránt érez vonzalmat, akit a legkínosabb helyzetből szabadít ki. Megfogadta, hogy megkeresi a titokzatos ezüstruhás hölgyet, de a szép és kedves szobalány közelségében ez a fogadalma gyengének bizonyult. Ha neki adja szívét, vajon eljátssza-e esélyét a mesébe illő szerelemre?"

Hogy miért nem akarok én erről a három regényről külön bejegyzéseket írni? Mert szinte mindegyikről ugyanazt tudnám csak mondani. A Bridgerton sorozat a XIX. század első felében játszódik Angliában, amit Julia Quinn kiválóan elénk is tár, a sorozat korhűen tükrözi a korabeli viszonyokat. Mindegyiknek hasonló a felépítése, ugyanolyan szórakoztatóak, humorosak és igazán romantikusak, amit a hozzám hasonló olvasók minden bizonnyal értékelni fognak majd. Imádom a konfliktushelyzetek tálalását, ahogyan a szereplőket különböző helyzetekbe sodorja. Nem hiszem, hogy nagy meglepetéssel szolgálnék azzal ha elárulnám, hogy minden történet heppienddel végződik, de mint tudjuk ezekben a könyvekben nem is ez a lényeg.

Forrás: deviantart.com (bechedor79)
A Bridgerton sorozatban nyolc testvér szerelmi élete elevenedik meg előttünk és mindegyik külön kötetet kapott. Természetesen mindez nem olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre gondolnánk, hiszen az írónő alaposan megspékelte őket mindenféle csavarral, hogy ne legyen a főhőseinknek túlságosan egyszerű elnyerniük szívük választottját. Amit mindegyik kötetről elmondhatok, hogy olvasmányos, gördülékeny és képes odaszegezni az olvasót a székhez. Külön élvezetes, ha az ember borongós időben egy pohár teával és takaróval olvassa, mert az még inkább beszippantja az olvasót a XIX. századba. Szeretek az akkori Angliáról olvasni, szeretek abban a korban járni, ha tehetném akkor meg is látogatnám azt a korszakot, hogy ne csak a képzeletemben járhassak arra. Egyetlen egy dolog lepett meg az első kötetben, mégpedig az erotikus jelenetek, de aztán a harmadik részhez érve már hozzászoktam ehhez, ráadásul az írónő igazán kifinomultan tárja mindezt az olvasó elé.

Annak ellenére, hogy a három történet felépítése nagyjából egyforma, mégis meglepően különböznek egymástól. Az első rész tele volt számomra meglepetéssel, nem tudtam mire számíthatok, nem tudtam mit várjak az írónőtől, emiatt az újdonság varázsával hatott rám. A második rész elolvasásával sokáig vártam, mert nem akartam egyszerre behabzsolni az egészet, hiszen ezeket a könyveket nem szabad egyszerre kiélvezni, mert az utolsó rész végéhez érve elveszhet a sorozat varázsa. De hiába vártam sokat, a második rész annyira már nem nyűgözött le, mint az első, ennek pedig egyszerű oka van, hogy a történet alakulásának tekintetében számos egyezőséget találtam az első és második kötet között. De még ez sem szegte kedvemet, mert ettől függetlenül mégis remekül szórakoztam.

A harmadik részről muszáj vagyok egy kicsit többet írni, egyrészt azért mert eddig ez a kedvencem, másrészt mert tényleg kitűnik az előző részekhez képest. A szereplők sorsa már nem olyan egyszerűen alakul, mint ahogyan azt már az első két kötetben megszokhattuk, itt már sokkal több kell ahhoz, hogy a szerelmes szívek elnyerjék a méltó jutalmukat. A Hamupipőkés kezdés elsőre egy kicsit elriasztott, féltem, hogy az írónő nem lesz képes újat mutatni, de a végeredmény olyan jó lett, hogy azonnal a kedvencemmé vált. Nem csupán csavarosabb és fordulatosabb, mint az előző kötetetek, de itt már szembetűnnek a társadalmi különbségek is, mely akadályokat akkoriban igencsak nehéz volt leküzdeni. De pont emiatt a különbség miatt sikerült Julia Quinnek olyannyira feldobnia a harmadik részt, hogy majdnem lerágtam a körmeimet izgalmamban.

Rengeteg szereplővel ismerkedhetünk meg, köztük természetesen a Bridgerton testvérekkel, de nekem mégiscsak az édesanyjuk, Violet lett a kedvencem. Számomra ő testesíti meg az igazi anyatípust, aki végtelenül kedves, aranyos, türelmes, amikor kell képes meghallgatni a gyermekeit és még humora is van. Remélem az utolsó kötetek végére nem fog megváltozni.

A lényeg, hogy minden részben újabb és újabb meglepetésekkel bővelkednek a kötetetek, hiába ugyanaz a végük, mégsem lehet őket megunni. Egy dologban mind egyeznek, az olvasásuk közben megnevettetnek minket miközben remekül szórakozunk. Julia Quinn regényei gyógyír jelentenek a testnek és léleknek. Alaposan megmozgatja  a rekeszizmokat, ezért tömegközlekedésen, nyilvános helyen óvakodjunk az olvasásától.

Értékelés: 5/5

2013. február 22., péntek

Előrendelve, megrendelve


Várhatóan ezek fognak megérkezni majd hozzám a következő hónapban és remélhetőleg minél hamarabb készül is majd bejegyzés róluk. 

Amanda Stevens: Örök kísértés

"A fiatal és titokzatos Amelia Gray sírkő-restaurátor, aki látja a halottak szellemét. Az élősködő kísértetek azonban soha nem tudhatják meg, hogy látja őket, hiszen akkor élete veszélybe kerülhet. A lány ezért elkerüli azokat az élőket, akiknek nyomában szeretteik nyughatatlan szellemei járnak.
John Devlin detektívnek brutális gyilkosságok felderítésekor lesz szüksége Amelia segítségére, ám a férfit árnyékként követi elhunyt felesége és kislánya.
A lány hiába küzd a férfi iránt érzett vonzalmával, miközben látja azt is, ahogy a kísértetek parazitaként szívják el a férfi életerejét. Azonban hiába igyekszik tartani a távolságot, a kettejük közti vonzalom elmossa a határokat e világ s a másvilág között..."


Stephanie Barron: A titokzatos tiszteletes

"Jane és családja kellemes pihenésben reménykedve a tengerpartra utazik. Épp úton vannak, amikor szörnyű vihar kerekedik, és a kocsijuk felborul. Ennek a balesetnek köszönhetően találkoznak a titokzatos Mr. Geoffrey Sidmouthszal.
Ki lehet ez az öntörvényű, a társadalmi elvárásokra fittyet hányó férfi? Jane szívesen nyomozna egy kicsit a gyanúsan viselkedő úriember és angyali szépségű társa, Mademoiselle LeFevre után, ám egyik nap olyasmi történik, ami még inkább felkelti a kíváncsiságát. Miért akasztanak fel egy halászt a parton, és mit jelent a fehér liliom a bitófa tövében? És ki lehet a hírhedt Tiszteletes, akiről az emberek csak suttognak, de akiről senki sem sejti, hogy kicsoda?
Az írónő egyre több mindent megtud "az éjszaka munkásai"-ról, ugyanakkor egyre jobban össze is zavarodik. Fényt kell derítenie egy újabb gyilkosságra, és le kell lepleznie a Tiszteletest még akkor is, ha netán kiderülne, hogy az illető azonos azzal férfival, aki időközben rabul ejtette a szívét."

Katharina Hagena: Az almamag íze

"Iris nagyanyja, Bertha temetésére érkezik a kis német faluba. A szertartás után kiderül, hogy ő örökölte az asszony házát. A régi szobák és a kert, ahol mintha megállt volna az idő, azonnal felidézik Irisben a gyermekkori emlékeket és a réges-régi családi történeteket. Ezen a helyen született és halt meg Bertha, itt nőtt fel három lánya, és itt nyaraltak minden évben az unokák, Iris és Rosmarie.
A háza azonban nemcsak boldog, békés, nyugodt időkről mesél; a család múltja tele van szerelemmel, csalódással, hazugsággal, tragédiával és titokkal. Minél több időt tölt Iris a házban, minél több dologra emlékezik vissza, annál több homályos és elhallgatott eseményre derül fény, annál több megfejtésre váró titok bukkan elő a múltból. Irisnek meg kell tudnia, ki volt Bertha igazi szerelme, tényleg náci volt-e a nagyapja, miért nem ment férjhez soha a nagynénje. Ám legfőképpen arra kell választ kapnia, mely események vezettek Rosmarie tragédiájához, s mit akart mondani neki a lány halála előtt
Miközben Iris a múltat faggatja, saját életét is másképp látja, és rájön, hogy a sorsa elől ő sem menekülhet..."
 

2013. február 19., kedd

Sarah Addison Allen: Édes élet


"A huszonhét éves Josey Cirrini három dologban biztos: hogy észak-karolinai szülővárosában a tél a kedvenc évszaka, hogy ő egy igazi déli szépség igencsak szánalmasra sikerült utódja, és hogy az édességet legjobb, ha szekrénye rejtekében fogyasztja el. Josey élete hosszú éveken át eseménytelenül zajlik anyja házában, vigaszt egyedül az édességekből és romantikus regényekből felhalmozott hatalmas készlet jelent számára, ezek közé menekül minden este. Egészen addig, amíg egy napon rá nem döbben, hogy a szekrényét elfoglalták. Nem más rejtőzött el benne, mint a helyi pincérnő, Della Lee Baker, a goromba, de lágyszívű nő, aki egyharmad részt maga a végzet, de kétharmad részt egy tündéri keresztanya. Egy szerencsétlen, és hibákkal teli életből menekülve Della Lee úgy dönt, Josey titkos szekrénye a legbiztonságosabb hely. Cserébe megváltoztatja Josey életét mert az bizony egyértelmű, hogy ez a szekrény nem egy boldog nő tulajdona. Della Lee nyers szeretetének hatására Josey hamar lemond a pekándió tekercsről és a karamelláról, felfedezi olykor nagyon is heves női ösztöneit, és hamarosan rádöbben, hogy az élet sokkal több lehetőséget rejt, mint gondolta."

Ebben az évben túlságosan kritikusan nézem a könyveket, nem igazán találtam eddig olyat, amire azt merem mondani, hogy teljes mértékben levett volna a lábamról. Hiába volt jó és izgalmas a történet, mégis mindegyikben találtam valami kivetnivalót, egészen addig amíg nem találkoztam az Édes élet című könyvvel.

"Ez egy újabb könyv volt. Régi szerelem, új irány. …Chloe zavartan kihajolt a szobából, és meglátta A megbocsátás művészetét, mely megint a kanapé díszpárnáin hevert a nappaliban.
Te jóságos ég! Ez erősítést kért!" 


Josey Cirrininek különleges személyisége van, csak egy gond van vele, hogy képtelen kitörni anyja zsarnoksága alól. Ahhoz, hogy átvészelje az unalmas, szürke hétköznapokat, kialakított magának egy rejtekhelyet a gardróbszekrényében, ahol édességet és szerelmes regényeket rejtett el. Ezeket a szürke hétköznapokat váltja fel az izgalom, amikor új lakó érkezik az eldugott helységbe, mégpedig Della Lee Baker személyében.
A másik fontos szereplője a könyvnek Chloe, akinek az életében mindig amikor a legnagyobb szüksége van rá, csak úgy a semmiből felbukkannak a könyvek és addig követik, amíg el nem olvassa őket. A két lány barátsága mind a kettőjük életét megváltoztatja, de a legnagyobb változás Josey életében következik be. 

Tökéletes. Tökéletes, mert van benne egy csipetnyi varázslat, egy csepp szerelem, egy kis izgalom, és mindez olyan könnyedséggel van tálalva, hogy az ember szinte elolvad tőle. Legszívesebben mi is részt vennénk ebben a különleges történetben, aminek egyszerűen képtelenség ellenállni. Sőt, a legjobb ebben az egészben az, hogy amiről olvasunk még el is hisszük, hogy a való életben is megtörténhet. Hiszen ki ne akarna olyan képességgel rendelkezni, hogy egyszerűen csak úgy a semmiből megjelennek számára a könyvek :). Lehet, hogy egy kicsit idegesítő, de azért én tudnám élvezni, ha maguktól előbukkannának és nem kéne folyton az online könyvesboltokat nézegetni. A regény olvastatja magát, ami elsősorban az írónő által megteremtett atmoszférának köszönhető. Egy kicsit cukormázas, de még pont annyira, hogy ne feküdje meg az ember gyomrát. A karakterek kedvesek és szerethetőek, szórakoztatóak a párbeszédek, a történet is mozgalmas, habár egy - két rejtély nyitjára magamtól is rájöttem.

Az Édes életet nem lehet beskatulyázni egyetlenegy műfajba sem, hiszen ez nem csak egy egyszerű szerelmes regény, hanem annál sokkal több, ahol az olvasó hús-vér emberekkel találkozhat, meglepő és különleges személyiségekkel  akik életszerű konfliktushelyzetekbe kerülnek. Azt nem tudnám megmondani, hogy vajon melyikük állt közelebb hozzám, mert mindegyikben megtaláltam azt, ami a szívemhez közel áll. 

"Van úgy, hogy nem célszerű megosztani a fájdalmadat senkivel. Olykor az a legjobb, ha magad birkózol meg vele."

Összességében az Édes élet napfényt hoz az ember életébe. Ez lehet, hogy most egy kicsit blőden hangzik, de ha elolvasod akkor tudni fogod miről beszélek, ebben egészen biztos vagyok :) .

Értékelés: 5/5 (csillagos ötös)

Mások is olvasták:
Pupilla: ITT

2013. február 16., szombat

Gyerekkönyvek

Most, hogy lassan gyakorlott anyukának mondhatom magam, sokkal több tapasztalatom lett a gyerekkönyvek terén, mint előtte valaha is volt. Mivel KisPöfi 1.0 kezdetektől fogva él-hal a könyvekért, ezért szépen lassan be kellett szereznünk egy pár mesekönyvet a polcokra. Eleinte csak az öcsém régi leporellóit használtuk, aztán rájöttünk, hogy ebből bizony kezd kinőni a gyerkőc, na meg mi is kezdtük már unni őket, mivel egyre többször előfordult, hogy minden este vagy reggel ugyanazt kellett olvasni. 

Ezért jött a fenomenális ötlet, hogy megkérdezzem kedves molytársaimat, -  akik között már vannak tapasztalt anyukák és óvónők, - hogy milyen ötlettel tudnának előállni. Számos fantasztikus címmel és szerzővel rukkoltak elő, melyek közül egy-kettő valóban sikeres is lett nálunk. Mivel tudom, hogy milyen nehéz elkezdeni a jó mesekönyvek begyűjtését, ezért úgy gondoltam segítek a leendő szülőknek és összegyűjtöttem egy csokorba KisPöfi kedvenc könyveit. Valószínűleg ez mindenkinél más lesz, hiszen minden gyerkőc más és más, de még is csak egy irányt ad arra, mihez érdemes nyúlnunk, ha teljesen tanácstalanok vagyunk.

KisPöfi 1.0 most lesz két éves, ezért meleg szívvel ajánlom az általam felsorolt könyveket, ugyanennek a korosztálynak. 

1. Marék Veronika: Boribon és Annipanni (hihetetlen mennyire le tudja nyűgözni a gyereket. Képes ugyanazt a történetet akár négyszer-ötször is végighallgatni)


2. Gazdag Erzsi: Mesebolt (a legújabban kedvence, mindenhova visszük magunkkal)

"Olyan kötetet tart a kezében, kedves Olvasó, amely nem hiányozhat egyetlen gyermek könyvespolcáról sem! A benne található verseket önfeledten mondogatja, dúdolgatja ma már minden kis óvodás és nagy iskolás, hiszen évek során át az írott és hallott szó erejével ivódott az emlékezetébe. Gazdag Erzsi halhatatlan gyermekköltővé vált, kedves, szép csengésű rímei a ma már felnőttnek számító nemzedékek számára is feledhetetlenek. Emléke előtt is tisztelgünk azzal, hogy a legszebb, legnépszerűbb verseiből készült válogatást nyújtjuk át a kedves Olvasónak. Szakonyi Csilla értő, érző szerkesztése az évszakok örök körforgásának témája köré gyűjti e szép ívű kötet verseit."

3. Füzesi Zsuzsa: Mondókáskönyv 1. - 5. (imádja a képeket nézegetni, lenyűgözőek !)


 4. Füzesi Zuzsa: Zsipp - Zsupp


5. Zdeněk Miler · Eduard Petiška:  A világ leggazdagabb verebe és más történetek

"A népszerű Vakond-történetek ismert szerzőjének meséje Borzas Petiről, az irigy, falánk verébfiókáról szól, aki a maga kárán tanulja meg, hogy segítőkész társak nélkül még egy kismadár sem boldogul, s az igaz barátság minden gazdagságnál többet ér. A kedvesen tanulságos történetet Zdeněk Miler bohókás-hangulatos színes illusztrációi ihlették."
 




6. Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

"Szerencsés egybeesés, ha a grafikus író is egyben, és egyik kezével ír, a másikkal rajzol. Ez Szutyejev esetében majdnem szó szerint így van. "Amikor kigondolom a meséket, mindig a jobb kezemben tartom a tollat, a balban pedig a ceruzát vagy az ecsetet. Ez így nagyon kényelmes: a jobb kéz írja a mesét, ezalatt a bal vidám képeket rajzol." Szutyejev kedves, rövid, vidám és tanulságos meséi, mulatságos figurái közkedveltek a gyerekek körében."



Ezeken kívül persze számos más mesekönyvet találhatunk a boltokban, de azokat vagy nem ismerjük még hallomásból sem, vagy egyáltalán nem is volt bennük bizodalmam, ezért nem szereztük be őket. Mielőtt viszont elrohannál a könyvesboltba, érdemes a gyerkőcöddel egyet-kettőt átlapozni, hogy valóban érdekli-e,  nehogy végül mindannyian csalódjatok. Az én bevált módszerem, hogy egy írótól csak egy könyvet szerzünk be egyszerre és ha szemmel láthatólag tetszik neki, akkor jöhet a többi, viszont erőltetni nem szabad semmit sem. 

2013. február 14., csütörtök

Amerika 10 legjobb szerelmes története

Ha már Valentin nap, akkor szerelem, ha szerelem akkor könyv. Mostanában vonzanak a romantikus történetek, ezért úgy döntöttem hogy elhozom nektek Amerika tíz legjobb szerelmes történetét. Előfordulhat, hogy nem okoz meglepetést vagy már ismeritek ezeket a könyveket, de engem még is érdekelne, hogy ti mit gondoltok erről a listáról?

1. Edith Wharton: Az ártatlanság kora

"A magyar nyelven először megjelent mű szerzője, Edith Wharton az első nő, aki – Az ártatlanság koráért – Pulitzer-díjat kapott.
A házasodni készülő fiatal férfi életébe váratlanul csöppen az Európából hazatérő távoli rokon.
A New Yorkban játszódó történet a vágy, az árulás, a szerelem és a cselszövés tökéletes ábrázolása.
Világhírű film készült aregény alapján Martin Scorsese rendezésében Michelle Pfeiffer, Winona Ryder és Daniel Day-Lewis főszereplésével."  
 
 
 
 
 
 
 
 
2. Toni Morrison: A kedves
 
"Büszke és önálló gondolkodású asszony Sethe, a szökött rabszolga, az anyaság megtestesítője – neve a bibliai ősatyára, Sétre utal –, akinek csak negyedik gyermeke születése után jut osztályrészül egy csöppnyi boldogság, összesen huszonnyolc nap. Számára a jövő értelme abban áll, hogy féken tartsa a múltat, miközben iszonyatos erőfeszítéssel igyekszik megmenteni gyermekeit a fizikai és érzelmi megpróbáltatásoktól… Megtörtént esemény, egy hatalmas vihart kavaró gyilkosság lobbantotta lángra a Nobel-díjas amerikai írónő képzeletét. Műve egyrészt történelmi regény sokszereplős sorsábrázolással, másrészt lélegzetelállítóan igaz kísértethistória – mert az igazság teljes feltárása során egymás mellé kell kerülnie a fantáziának, a valóságnak és a lehetségesnek. Toni Morrison remekművében ott van az Exodus robaja és az altatódal idilli csendje. "

3. Larry McMurtry: Lonesome Dove


"A love story, an adventure, and an epic of the frontier: Set in the late nineteenth century, Lonesome Dove is the story of a cattle drive from Texas to Montana. Augustus McCrae and W. F. Call are former Texas rangers—partners and friends—who have shared hardship and danger without ever quite understanding each other. Gus is the romantic, a reluctant rancher who has a way with women. Call is driven and demanding, a natural authority figure with no patience for weakness. The two could hardly be more different, but both are tough, redoubtable fighters who have learned to count on each other, if nothing else."




4. Craig Thompson: Blankets (képregény)

"Wrapped in the landscape of a blustery Wisconsin winter, Blankets explores the sibling rivalry of two brothers growing up in the isolated country, and the budding romance of two coming-of-age lovers. A tale of security and discovery, of playfulness and tragedy, of a fall from grace and the origins of faith."
 









5. Margaret Mitchell: Elfújta a szél

"Scarlett O'Hara, Észak-Georgia ünnepelt szépsége tizenhat esztendős, amikor e monumentális regény első lapjain találkozunk vele – és huszonnyolc, amikor elbúcsúzunk tőle. A közben eltelt tizenkét esztendő nem csak Scarlett életében sorsformáló időszak: átalakul szűkebb környezete, de tágabb pátriája, az amerikai Dél is – mert közben lezajlik az amerikai polgárháború, Észak és Dél harca, amely mindkét félnek mérhetetlen szenvedést okoz.
Margaret Mitchell, maga is a Dél szülötte, tízévi gondos kutatómunka után részletes és hű képet fest a háborús Dél megrázó hétköznapjairól s a vereség utáni újrakezdés megpróbáltatásairól.
A regény 1936-ban jelent meg Amerikában, s addig ismeretlen szerzőjét egy csapásra világhírűvé tette, néhány év alatt több millió példány kelt el művéből, s elnyerte a legrangosabb amerikai irodalmi kitüntetést, a Pulitzer-díjat. 1939-ben azóta is nagy sikerrel játszott filmet forgattak belőle Vivien Leigh, Clark Gable és Leslie Howard főszereplésével.
A szép Scarlett O'Hara viharos szerelmeiről és örök szenvedélyéről, a családi birtokról szóló regény lebilincselő olvasmány." 

6. Sam Kashner és Nancy Schoenberger: Furious Love


"He was a tough-guy Welshman softened by the affections of a breathtakingly beautiful woman. She was a modern-day Cleopatra madly in love with her own Mark Antony. For nearly a quarter of a century, Elizabeth Taylor and Richard Burton were Hollywood royalty, and their fiery romance—often called "the marriage of the century"—was the most notorious, publicized, and celebrated love affair of its day.


Shocking and unsparing in its honesty, Furious Love explores the very public marriage of "Liz and Dick" as well as the private struggles of Elizabeth and Richard. But it is much more than a celebrity biography; it's an honest yet sympathetic portrait of a man, a woman, and a passion that shocked and mesmerized the world."

7. Tennesse Williams: A vágy villamosa 
 
"Blanche, a darab főszereplője, a soha révbe nem érő Vágynak nevezett villamoson, egy szál bőrönddel érkezik meg húgához, Stellához, a poros, unalmas New Orleansba A gyenge idegzetű, álmodozó, jó családból származó úrinő, akit már eléggé megtépázott az élet, néhány nap alatt szétdúlja húga házasságát. Stella lengyel származású férjével, Stanley-vel él együtt, és éppen gyermeket várnak. Imádják egymást. Blanche megérkezésével két homlokegyenest ellentétes ember kerül szembe egymással. Stanley igazi hús-ember, egy vad bika, és házasságukban az erotikus vonzódásnak nagyon nagy szerepe van. Blanche lenézi a férfi műveletlenségét, brutalitását, nyers erejét, és húgát is meg akarja győzni arról, hogy nem hozzá való. Azt szeretné, ha úrinőként bánnának vele, de csak kinevetik. Kifinomult dámaként akar viselkedni, de Stanley nyomoz utána, és kideríti, hogy az úrinő álarca mögött egy nagyon is kétes hírű öregedő nő áll, s minden, amit el akart hitetni velük: hazugság."

8. Raymond Carver: What We Talk About When We Talk About Love

"In these stories, some only three or four pages long, plots are set in the American mid-West among the lonely men and women who drink, fish and play cards to ease the passing of time. In spare, colloquial narration, Raymond Carver reveals the razor-sharp sense of how people really communicate."












9. Junot Diaz: The Brief Wondrous Life of Oscar Wao

"Oscar is a sweet but disastrously overweight ghetto nerd, a New Jersey romantic who dreams of becoming hte Dominican JRR Tolkien and, most of all, of finding love. But Oscar may never get what he wants. Blame the fukú – a curse that has haunted Oscar's family for generations, following them on their epic journey from the Dominican Republic to the United States and back again."









10. Annie Proulx: Közel s távol

"A Közel s távol című novellából készült a 3 Oscar-díjas Túl a barátságon című film. Az óriási sikerű Kikötői Hírek amerikai szerzője választott otthonának, Wyoming államnak szentelte új kötetét. Az elbeszélések csokra egyszerre tisztelgés és kíméletlen tükör: Proulx páratlan megjelenítő erővel ábrázolja a lenyűgöző wyomingi tájat, ugyanakkor szikár, távolságtartó, mégis szenvedélytől lüktető nyelven írja le az állam lakóinak nyers ösztöneit, s gyakran meglehetősen barbár életét. Az új kötet kiemelkedő darabja az ezredforduló egyik legmegragadóbb szerelmi története, a Közel s távol – Brokeback Mountain. Az írónő ebben a novellában állítja szembe legélesebben a makacs előítéletekkel terhelt maradiságot és a modern nyugat emberibb értékeit. Máris modern klasszikussá vált elbeszélése érzékelteti, hogy a szeretet éppolyan feltartóztathatatlan „természeti erő”, mint a tájat ostorozó vihar."

Forrás: Flavorwire.com
 

2013. február 10., vasárnap

On Sai: Calderon, avagy hullajelölt kerestetik

"Calderon kapitány nem mindennapi férfi. Egy jóképű, ifjú főnemes, aki eldobta a rangját egy lányért. Csakhogy a lány meghalt, így Calderon öngyilkos akar lenni. Úriember nem temetkezik hitelbe. Calderon másodkapitányi állást szeretne egy űrhajón, hogy egy kényelmes urnára gyűjtsön, de döbbenetére a kapitányi munkakört kapja meg. Vajon miért sóz rá a Flotta egy hatalmas űrcirkálót, amit nem tud vezetni? Milyen Játszma folyik körülötte? Mit kavarnak a nemesek a háttérben? És mit kezdjen Tainával, a csinos japán kadétlánnyal, akiből árad a narancsillat? És aki a parfüm per légköbméter arányt is képes kivizsgálásra felterjeszteni? Taina szamuráj családok leszármazottja, és ugyanúgy űzi a Játékot, vagyis más manipulálását, mint Calderon. Bármit megtenne, hogy az űrben maradhasson, hiszen odahaza nagyapja már férjet keres számára. A lány útmutatást kér az Ősanyáktól, de a jóskövek veszélyre és halálra figyelmeztetik. Mire rájönnek, mi folyik a háttérben, csak önmagukra számíthatnak, és a kettejük között kialakult érzékeny kötelékre. Vajon elég jó játékosok, hogy szavak nélkül is megértsék egymást? És Taina elég ügyes ahhoz, hogy a kapitányt rávegye a túlélésre?"

Ritka amikor a tömeg után megyek, de ennél a könyvnél muszáj volt, mert egyszerűen képtelenség volt nem törődni a sok pozitív kritikával. Nagyon sokan dicsérték és szerettem volna megtudni, hogy mire fel ez a tömeges szenvedély. Igen, valóban a kíváncsiságom győzött, de egyáltalán nem bánom, mert ez a könyv tényleg jó, nagyon jó. Persze előfordul néhol egy-két apró hiba, de egy elsőkönyves írótól szerintem ez simán elnézhető. 

Érdekességképpen jegyezném meg, hogy a borító miatt én messze elkerültem. Nem tudom miért, de engem egyáltalán nem fogott meg, azt hittem valami kardos fickó rohangászik a könyvben, pedig mennyire nem így van. Most, hogy már olvastam a regényt, el kell ismerjem, hogy a borító tökéletesen passzol a történethez.

"Nincs jobb, mint pszichológusokat verni."

Az első oldalaktól kezdve megnyert magának a történet és ez elsősorban annak köszönhető, hogy a főhősünk roppant szimpatikus annak ellenére, hogy túlteng benne a cinizmus és az önutálat. Calderon kapitány remek humorérzékkel van megáldva és emiatt szerintem kevés olyan hölgy lesz, aki nem fogja egyből a szívébe zárni. Na meg állandóan olyan érzésünk van, hogy ezt a férfit meg kell menteni saját magától, mert ön és közveszélyes. De ennek ellenére kiváló koponya, aki gyorsan feltalálja magát mindenféle szituációban. Ugye, hogy minden nő ilyen férfit akar magának? :) 

A történet olvasmányos és gördülékeny, olyan amit minden könyvkedvelő keres, ha egy kellemes hétvégi olvasmányra vágyik. Tele van megfejtésre való  titkokkal, még a főhősünket sem ismerjük ki igazán a könyv végére, és ezek miatt biztos, hogy követelni fogjuk majd a folytatást. Tudom, hogy eddig csupán pozitívumokat soroltam fel a könyvről, pedig az értékelésemen látszik, hogy nem kapott kiválót és ennek egyetlen egy oka van, hogy számomra a vége nem lett teljesen tiszta. Nagyon gyorsan érünk el a végkifejletig, ami gyönyörűen le is lett vezetve, ám mégis az volt az érzésem, hogy valahol elvesztettem a fonalat és csak azt vettem észre, hogy heppiend a vége. Emiatt az érzés miatt ugyan nem lett számomra tökéletes, de higgyétek el minden más viszont az benne.

"– Nekem egy végbélturkász nagybátyám volt. Sejtheti, milyen izgalmas témákat talált, mikor nála ebédeltem. Maga miért akart meghalni?
Calderon zavarba jött az egyenes kérdésre.
– Meghalt a feleségem.
– Részvétem. Nem, mégsem! Milyen álságos szó! Nem tudok benne „részt venni”, és megérteni sem tudom. Legfeljebb undorítóan kíváncsi vagyok, hogyan történt, baleset volt-e széttoccsant szervekkel a falon, vagy valami szaftos kórság?"


Habár sokan Rejtő Jenőhöz hasonlítják, nekem mégsem jutott eszembe, hogy összefüggésbe hozzam őket egymással. Véleményem szerint csak egyetlen egy dologban hasonlítanak és az a humor, de minden másban különböznek. Aban viszont biztos vagyok, hogy a folytatásra is vevő leszek, főleg ha a stílus és a színvonal marad. 

Ajánlom minden kedves hölgy és úr ismerősömnek, mert mind a két nem megtalálhatja magának a kedvére valót és ebben az esetben nem a humorra gondolok, hanem egy kellemes hétvégi kikapcsolódásra. 
 
Értékelés: 4,5

Mások is olvasták:
Nima: ITT

2013. február 7., csütörtök

Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája


"Georgina Kincaid, Seattle város szukkubusza pokoli elismerésben részesül kiemelkedő lélek-megrontási teljesítményéért, és békességben él nagy szerelmével, a halandó Seth Mortensen regényíróval. Szerelmük egyetlen hiányossága a testi beteljesülés: könnyű csókokon és gyengéd simogatáson túl nem merészkedhetnek, mert azzal Georgina elszívná Seth életerejét.
Kényszerű önmegtartóztatásuk dacára igen harmonikusan építik kapcsolatukat mindaddig, amíg meg nem jelenik a színen Georgina régi inkubusz barátja, a charme-os csábító, Bastien. Az inkubusz rejtélyes feladattal érkezik a városba: meg kell rontania egy híres tévésztárt, a bigott Dana Daileyt, akinek szervezete szigorú konzervatív értékeket hirdet, így igyekezve gátat vetni a földi romlottságnak és az ördög csábításának. Georgina természetesen barátja segítségére siet, ám miközben Bastien Danát igyekszik a romlásba vinni, Georginának is szembe kell néznie saját démonaival."

Ez az utolsó olyan könyv amelynek a bejegyzésével el vagyok maradva és még tavaly olvastam, úgyhogy már csak ezt az egyet kell túlélnetek és olvashatjátok a friss megjelenésekről is a bejegyzéseket. :) 

Richelle Mead neve szerintem mindenkinek ismerős, hiszen hamar berobbant a köztudatba a Vámpírakadémia sorozatával. Most viszont egy másik regényfolyammal jelentkezik, mégpedig egy szkkubusz, Georgina Kincaid főszereplésével. Az első részt én is olvastam még tavaly tavasszal, melynek értékelését itt el is éritek. Szerencsére a folytatás nem marad alul az első résszel szemben, ezért egy csepp hiányérzet sincs bennem.

"Bár alapból nem vagyok az erőszak nagy barátja, be kell vallanom, hogy néha kifejezetten kielégítő élmény embereket kihajigálni az ablakon."

Nem értem miért, de sokan egyfolytában a Vámpírakadémiához hasonlítják a szukkubuszos sorozatot, pedig a kettő között ég és föld a különbség,  szerintem nem érdemli meg, hogy mindig egy teljesen eltérő történethez hasonlítsák. Igaz, ami igaz, hozzám még mindig közelebb áll Georgina Kincaid története, hiszen könnyed és szórakoztató, ez pedig elkél manapság ezekben a szürke, borongós hétköznapokban. Szeretem az írónő stílusát, azt a könnyedséget, amivel ezt az egészet tálalja nekünk, a párbeszédek és a karakterek is fenomenálisak, egyszerűen képtelenség erre a könyvre bármi rosszat mondani. Na jó, talán a történet egy hangyányival alul marad az elsővel szemben, de kit érdekel ha a könyv számomra mégis tökéletes.

A nyomozós szál ugyan nem túl bonyolult, de ebben a történetben nem is igazán ezen van a hangsúly, így is képes fenntartani az olvasó figyelmét. Persze ha egy kicsit szőrszálhasogató lennék, akkor azt mondanám, hogy néha jó lenne egy bonyolultabb rejtély, de ebben az esetben most kivételt teszek. Tetszik, hogy Georgina Kincaid a különlegessége ellenére a maga módján mégis megpróbál ember maradni és igyekszik mindent megtenni azért, hogy ez így is legyen.

Kicsit utánanéztem a sorozatnak és jelenleg a hatodik kötetnél jár az írónő. Arról sajnos nincs információm, hogy itthon mikor fog megjelenni a következő rész, de bízom benne, hogy hamarosan ez is megtörténik.



"Bastien ki fog végezni, ha rájön, hogy nem egyszerűen leromboltam az ő egészséges, józan hírét, hanem lehánytam és piedesztálra állítva mutogattam."

Ezek után most már biztos vagyok benne, hogy az összes rész kell, csak gyorsan adják már ki őket. Higgyétek el, könnyed szórakozást nyújt még azoknak is, akik annyira nincsenek oda a természetfeletti lényekért, mert a humor és a stílus mindent visz.

Értékelés: 5/5

Mások is olvasták:
Gretty: ITT
Gigi: ITT
SzAngelika: ITT
Shanara: ITT
 

2013. február 5., kedd

Megjelenések és előrendelések


Egyfolytában friss megjelenésekbe botlom az elmúlt napokban, amit muszáj közzé tennem nektek a blogban is. Lehet csemegézni. :)

FUMAX:

Március: Mark Lawrence: A Tövisek Királya
Május:   James S. A Corey: Levitán ébredése
            Michael J. Sullivan Riryia krónikák 2. kötete  

CORLEONIS:
 
Február 15.: Jasper Fforde: A Jane Eyre eset

"Isten hozta a Nyájas Olvasót egy másik lehetséges és meglehetősen bizarr 20. század végi Angliában, ahol mindennapos az időutazás, kihalt állatfajok házilag klónozott példányai sétálgatnak a kertekben, virágzó feketepiacuk van a hamisított verseknek, és a művészeti irányzatok harcias hívei utcai csatákat vívnak egymással. Ebben a világban él Thursday Next, a rettenthetetlen irodalmi mesterdetektívnő, aki élete legnagyobb kihívásával szembesül, mikor a zseniális bűnöző, Acheron Hades a hírnév és a busás váltságdíj reményében elrabolja Charlotte Brontë nagyszerű regényének hősnőjét, Jane Eyre-t…"


Február: Gary Shteyngar: Abszurdisztán

"Misa Vainberg egy igazi orosz mackó. 160 kilós, lomha fiatalember, akinek amerikai a lelke, az útlevele viszont orosz. Miközben − apja jóvoltából − az amerikai Alkalmi Egyetemen diplomát szerzett, megízlelte az édes életet, és nem mellesleg, némi másodkézből való szexuális tapasztalatot is szerzett. Most azonban Oroszországban ragadt, és nem akarják visszaengedni. Ám a feneketlen orosz csüggedésben feldereng a fény: hamis útlevéllel kijuthat, ha nem is Amerikába, de legalább a kulturált Európába. Hogy ezt megszerezze, el kell utaznia egy a Kaszpi-tenger partján fekvő kis országba, Abszurdisztánba. Ez a parányi, olajkitermelésből élő ország az átmenet állapotában leledzik, a szocialista sarlóból éppen kapitalista rugóskés kovácsolódik. Misa belekeveredik az egymással viszálykodó nemzetiségek és hadurak harcába, miniszter lesz, keresi önmagát, keresi a szerelmet és keresi a huszonegyedik századi élet értelmét Európa peremén."
 
VICTORIA:

Február 08.:  Kristan Higgins: Minden vágyad

"Callie Grey kimondottan csinos, a PR-szakmában dolgozik, éppen betöltötte a harmincat, és fülig szerelmes a főnökébe. Ám Mark Rousseau váratlanul másfelé veszi az irányt...
Callie józanabbik énje - aki okos, akár a First Lady Michelle Obama - riadót fúj, ám a másik - aki viszont totál buggyant, akár a rajzfilmhős Betty Boop - fejest ugrik a szerelem háborgó tengerébe. A barátnők természetesen kéretlenül is nyakon öntik Callie-t a jó tanácsaikkal, sőt, a családja is gondoskodik arról, hogy egyetlen pillanat nyugta se legyen.
És amikor már teljes a káosz, megérkezik a kisvárosba a több mint jóképű új állatorvos, Ian McFarland. Vajon a lánynak kell-e választania Mark és Ian között, vagy a két férfi küzd meg egymással Callie kegyeiért? "Halálosan izgis a szitu" - mondhatná Callie, ám nem mondja, ugyanis gyermekkorát - temetkezési vállalkozó anyja jóvoltából - egy ravatalozóban töltötte."

ADASTRA:

Február 28:. Greg Egan: Diaszpóra  

"Íme, az árva! Olyan világba született, amely nem is valódi. Digitális lény, akit elmemagból növesztettek, semleges nemű, virtuális polgár szondák, műholdak és szerverek végtelen hálózatában, mely átszövi az egész Naprendszert a külső bolygóktól a Nap háborgó felszínéig. A XXI. századi Introdus óta az emberiség drasztikus változásokat eszközölt önmagán. A legtöbben a halhatatlanságot választották, csatlakoztak a poliszokhoz, tudatos szoftverekké váltak. Mások a gleiznerlét mellett döntöttek: eldobható, felújítható robottestekbe költözve nem vesztették el a kapcsolatot az erők és a súrlódás fizikai világával. Sokan közülük végleg elhagyták a Naprendszert fúziós meghajtású űrhajóikkal. És vannak, akik a végsőkig kitartanak. Ők a Föld sarában és dzsungeleiben hátramaradt húsvérek: egyesek álommajmokká sorvadtak, mások a tengerben lubickolnak vagy a levegőben repdesnek, a statikusok és a hídverők pedig élhető emberi sorsot próbálnak kovácsolni maguknak. A polgárok gondtalan nyugalmának azonban egy csapásra vége szakad, amikor egy nem várt katasztrófa éri a húsvéreket, mely arra enged következtetni, hogy a poliszok jövőjét a természet törvényeinek fittyet hányó, bizarr asztrofizikai folyamatok fenyegetik. Így hát az árva polgárok és húsvér menekültek egy csoportjával karöltve nyomába ered a tudásnak, amely egyedül szavatolhatja a biztonságukat...

Február 22.: Lauren Beukes: Moxyland

"Vágod, mi folyik a világban? Azt hiszed, tudod, kié a valódi hatalom? Rohadtul fogalmad sincs róla. A Moxyland félelmetesen hiteles thriller a technológiai fejlődésről és az általa felemésztett szabadságról. Beukes Fokvárosának sokszínű világában underground mozgalmárok csapnak össze génmódosított harci kutyákkal, és feltörekvő celebek adják el reklámfelületnek a testüket nanotechnológiai designerdrogokért cserébe. Kendra, egy művészeti iskoláról kibukott fotós kísérleti marketingprogramra jelentkezik; Lerato, az ambiciózus programozó titkon át akar igazolni a multicégtől, amelynek dolgozik; Tendeka, a forrófejű aktivista egyre veszedelmesebb akciókat szervez, és Toby, a sármos blogger rájön, hogy a videojátékok, amikkel pénzért játszik, sokkal több mindent rejtenek, mint amit a látszat mutat… Négy fiatal története fonódik össze egy olyan világban, ahol a virtuális identitás legalább olyan fontos, mint a valódi. A lekapcsolás a rendszerről rosszabb a börtönnél is, valakinek mégis szembe kell szállnia a Kormányzat Rt-vel – kerül, amibe kerül.  "

Ezek után van valakinek kérdése? :D